R.M. (Renske) Leijten BA

foto R.M. (Renske) Leijten BA
bron: Maurits Gemmink (SP)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Renske Leijten (1979) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP i. Mevrouw Leijten was voorzitter van ROOD, de jongerenorganisatie van de SP. Zij was woordvoerder gezondheidszorg, welzijn en sport van de SP-fractie. Nu is mevrouw Leijten woordvoerder Europa/EU, financiën en de toekomst van de euro.

SP
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Renske Maria (Renske)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 17 maart 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf april 2002

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker secretariaat (fractieondersteuning), SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2005 tot november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 6 februari 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 29 mei 2014

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 6 februari tot 14 mei 2014 tijdelijk vervangen door Tjitske Siderius en daarna tot 29 mei 2014 door Henri Swinkels

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • bestuursvoorzitter Stichting Multiplex (organisator van Haarlemmer Houtfestival), vanaf 1 juni 2020

vorige
  • lid bestuur Stichting Multiplex (organisator van Haarlemmer Houtfestival), van 1 augustus 2019 tot 31 mei 2020

afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • lid parlementaire ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 2 juli 2020
  • fungerend voorzitter vaste commissie voor Digitale Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 13 april 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/18)
  • Op 4 december 2019 verwierp de Tweede Kamer (85 tegen 46 stemmen) een door haar met Farid Azarkan (DENK) en Femke Merel van Kooten ingediende motie van wantrouwen tegen staatssecretaris Snel, vanwege diens beleid rond ten onrechte ingevorderde kinderopvangtoeslagen. De motie kreeg steun van SP, PVV, PvdA, PvdD, 50PLUS, DENK, FVD en Van Kooten.
  • Nam in 2021 de verdediging over van het door van Ronald van Raak ingediende initiatiefwetsvoorstel voor de tweede lezing van de Grondwetsherziening inzake het correctief referendum. (35.729)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Beviel in oktober 2015 van haar tweede zoon, maar nam geen zwangerschaps- en bevallingsverlof
  • Groeide van 5 tot 10 jaar op in een gezinshuis, als eigen kind

verkiezingen
  • Was in 2012, 2017 en 2021 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer 2 op de SP-kandidatenlijst. Kreeg in 2021 143.924 stemmen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.