Dr. A.H.G. (Alexander) Rinnooy Kan - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Zondag 18 augustus 2019
kalender
foto Dr. A.H.G. (Alexander) Rinnooy Kan vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Wiskundige en econometrist die na een loopbaan in de wetenschap een gewaardeerd voorzitter van het ondernemersverbond werd. Was in 2006-2012 SER†i-voorzitter en in 2015-2019 Eerste Kamerlid voor D66 en is nu hoogleraar in Amsterdam. Promoveerde in Amsterdam en werd daarna lector en hoogleraar in Rotterdam. In 1986-1989 was hij rector-magnificus van die universiteit. In 1991 stapte hij over naar het VNO (later VNO/NCW). Als op consensus gerichte voorzitter werkte hij goed samen met onder meer FNV-voorman Stekelenburg†i. Werd in 1996 bestuurder van de ING Groep en leidde later ook een commissie die ingrijpende herziening van het omroepbestel voorstelde. Was in de Eerste Kamer voorzitter van de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid en hield zich vooral bezig met sociale en financieel-economische zaken.

D66
in de periode 2006-2019: lid Eerste Kamer, voorzitter SER

1.

Voornamen (roepnaam)

Alexander Hendrik George (Alexander)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Scheveningen (gem. 's-Gravenhage), 5 oktober 1949

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • hoogleraar policy analysis in the private and public sector, Amsterdam Business School, Universiteit van Amsterdam, van 1 september 2007 tot 1 september 2012 (onbezoldigd)
  • universiteitshoogleraar economie en bedrijfskunde, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 september 2012
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/23)
  • voorzitter Raad van Toezicht Diabetesvereniging Nederland
  • voorzitter Maatschappelijke Adviesraad Strategisch Thema Instituties

vorige (2/36)
  • lid Raad van Advies Human Rights Watch
  • informateur collegevorming gemeente Gouda, van maart 2018 tot april 2018 (met Heleen van den Berg, CU)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 11 juni 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was als lid van de Raad van Bestuur van ING Bank voorzitter van het Executive Committee, ING Asset Management (1997-2003) en voorzitter van het Executive Committee, ING AziŽ/Pacific (2003-2004), In 2004-2006 was hij verantwoordelijk voor Insurance Asia/Pacific, Insurance Central Europe, ING Investment Management Asia/Pacific, ING Global Pensions, Corporate IT en Corporate Procurement.

uit de privťsfeer
  • Zijn vader voegde in 1947 de familienaam van zijn stiefvader (Rinnooy) toe aan zijn eigen familienaam
  • Zijn vader was ambtenaar (laatste functie: plaatsvervangend thesaurier-generaal) en bewindvoerder bij de Wereldbank, zijn moeder, een Engelse, was actrice

niet-aanvaarde politieke functies
  • minister van Economische Zaken, augustus 1994 (geweigerd)
  • minister van Economische Zaken, augustus 1998 (geweigerd)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.