Mr. J.H.C. (Jan) van Zanen

foto Mr. J.H.C. (Jan) van Zanen
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
© Jeroen van der Meyde
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Jan van Zanen (1961) is sinds 1 juli 2020 burgemeester van 's-Gravenhage. In de periode 2003-2008 was hij voorzitter van de VVD. Kreeg in die tijd te maken met de affaire-Hirsi Ali i, met het aftreden van Van Aartsen i, met de lijsttrekkersstrijd tussen Rutte i en Verdonk i en met de opkomst van de concurrenten Partij voor de Vrijheid i en Trots op Nederland i. Hij was verder wethouder in Utrecht, van 1 juli 2005 tot 1 januari 2014 burgemeester van Amstelveen en van 1 januari 2014 tot 1 juli 2020 burgemeester van Utrecht.

in de periode 2003-heden: partijvoorzitter, burgemeester van 's-Gravenhage, burgemeester van Utrecht

1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Purmerend, 4 september 1961

2.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

3.

Hoofdfuncties/beroepen (7/8)

  • staffunctionaris juridische zaken, vereniging Gamma te Utrecht, van 1986 tot 1989
  • lid gemeenteraad van Utrecht, van april 1990 tot maart 2002
  • bestuurssecretaris, landelijke ondernemersvereniging VOG, van 1991 tot 1998
  • wethouder (van onder andere financiën, openbare ruimte, economische zaken, monumenten, wijk Utrecht-Oost en wijk Utrecht-Noordoost) van Utrecht, van april 1998 tot 1 juli 2005
  • burgemeester van Amstelveen, van 1 juli 2005 tot 1 januari 2014
  • burgemeester van Utrecht, van 1 januari 2014 tot 1 juli 2020
  • burgemeester van 's-Gravenhage, vanaf 1 juli 2020

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • voorzitter bestuur Metropoolregio Rotterdam-Den Haag (als burgemeester 's-Gravenhage)
  • voorzitter bestuur Veiligheidsregio Haaglanden (als burgemeester 's-Gravenhage)

vorige (2/9)
  • lid algemeen en dagelijks bestuur gemeenschappelijke regeling Afvalverwijdering Utrecht (in hoedanigheid van wethouder van Utrecht)
  • voorzitter VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), van 3 juni 2015 tot 13 juni 2023

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid JOVD, vanaf maart 2015

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Groeide op in Edam-Volendam
  • Heeft een relatie met Simone Richardson, in 2022 Tweede Kamerlid voor de VVD

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.