Mr. M.P.M. (Mart) van de Ven - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Donderdag 28 mei 2020
kalender

Mr. M.P.M. (Mart) van de Ven

foto Mr. M.P.M. (Mart) van de Ven vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Fiscalist in de VVD-Eerste Kamerfractie en actief VVD-bestuurder. Was belastinginspecteur, ambtenaar op Financiën en daarna belastingadviseur (partner bij Ernst & Young Belastingadviseurs). In de VVD zat hij zes jaar de partijcommissie belastingen voor en was hij vier jaar landelijk penningmeester. In de Eerste Kamer woordvoerder belastingen en sociale zekerheid en secretaris van de VVD-fractie. Vroeg in het bijzonder aandacht voor de positie van ZZP'ers en van het midden- en kleinbedrijf. Was ook actief als lid van de parlementaire vergadering van de Raad van Europa.

VVD
in de periode 2015-2019: lid Eerste Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Mart)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerlen, 28 november 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 1975

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • ambtenaar directie internationale fiscale zaken, ministerie van Financiën, van 1980 tot 1 juli 1985 (fiscaliteit buitenlandse diplomaten, personeel internationale organisaties in Nederland en fiscaaltechnische onderwerpen)
  • belastingadviseur en partner (sinds 1 januari 1989), "Ernst & Young Belastingadviseurs", van 1 juli 1985 tot 1 januari 2011
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • lid bestuur Stichting Administratiekantoor Buitenplaats Schoonoord, vanaf 18 maart 2016
  • lid en delegatieleider Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa

vorige (2/5)
  • voorzitter Monumentencommissie, gemeente Kaag en Braassem, vanaf 26 juli 2011
  • voorzitter Commissie Ruimtelijke Kwaliteit, gemeente Kaag en Braassem, van 26 juli 2011 tot 1 januari 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
algemeen rapporteur over de jaarlijkse begroting (Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa), vanaf oktober 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Waarnemer bij verkiezingen in Azerbeidzjan (2018), Bulgarijë, Albanië en Macedonië (Referendum)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.