M.J.M. (Tiny) Kox - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Woensdag 17 juli 2019
kalender

M.J.M. (Tiny) Kox

foto M.J.M. (Tiny) Kox vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Tiny Kox (1953) is sinds 10 juni 2003 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer i. Hij is fractievoorzitter. De heer Kox was redacteur van partijblad 'De Tribune' en van 1994 tot mei 2003 partijsecretaris. De heer Kox houdt zich in de Eerste Kamer bezig met algemene politieke onderwerpen. Hij maakt deel uit van de delegatie naar de parlementaire assemblee van de Raad van Europa en leidt daar de fractie van Verenigd Europees Links.

SP
in de periode 2003-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Martinus Josephus Maria (Tiny)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zeelst (gem. Veldhoven, N.Br.), 6 mei 1953

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1975

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid gemeenteraad van Tilburg, van 7 september 1982 tot april 1999
  • algemeen secretaris SP, van 1994 tot 24 mei 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 juni 2003
  • fractievoorzitter SP Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 10 juni 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, vanaf 22 januari 2007

vorige (2/6)
  • lid Helsinki Comité, van 2014 tot 2018
  • voorzitter Raad van Toezicht 13Volt Tilburg, van 2015 tot februari 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor de JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 2007 tot 7 juni 2011
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 11 juni 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Interpelleerde in 2008 minister Ter Horst over eventuele strijdigheid van interne partijregels rond verkiezingen met de Grondwet
  • Was mede-initiatiefnemer parlementaire onderzoek Eerste Kamer naar privatisering ('Verbinding verbroken')

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Was in 2011-2013 speciaal rapporteur namens de parlementaire assemblee van de Raad van Europa voor relaties met Palestinal, sinds 2017 speciaal rapporteur voor Bosnië-Herzegovina
  • Schreef in 2014 voor parlementaire assemblee van de Raad van Europa het rapport 'Public service under threat?', als Europees vervolg op 'Verbinding verbroken'
  • Leider van een waarnemingsmissie van de Raad van Europa bij de parlementsverkiezingen in Turkije, juni 2015

uit de privésfeer
Zijn echtgenote is verpleegkundige

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Tweede Kamer, november 2006 (stond 24e op de kandidatenlijst, maar aanvaardde zijn benoeming niet)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.