Dr. M.H.A. (Tineke) Strik - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Donderdag 12 december 2019
kalender
foto Dr. M.H.A. (Tineke) Strik vergrootglas
bron: European Parliament 2019
Met dank overgenomen van Europa Nu.

Tineke Strik (1961) is sinds 2 juli 2019 lid van het Europees Parlement voor GroenLinks. Zij maakt deel uit van de fractie van de Groenen/Vrije Europese Alliantie. Mevrouw Strik was van 12 juni 2007 tot 11 juni 2019 Eerste Kamerlid voor GroenLinks. en vanaf 2015 fractievoorzitter. Zij was eerder onder meer werkzaam bij Vluchtelingenwerk en bij de Tweede Kamerfractie van GroenLinks en was vier jaar wethouder van Wageningen. Zij promoveerde in 2011 op een proefschrift over het Europees asiel- en migratiebeleid. In de Eerste Kamer hield mevrouw Strik zich onder meer bezig met justitie, asiel- en migratiebeleid, bestuurlijke vernieuwing, buitenlandse zaken, defensie en Europese zaken. Zij is in het Europees Parlement lid van de commissie burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken.

GroenLinks
in de periode 2007-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK, lid Europees Parlement

1.

Voornamen (roepnaam)

Martina Hermina Antonia (Tineke)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Alphen (Gld.) (gem. Appeltern), 28 september 1961

3.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

fractie Europees Parlement
fractie Groenen/Vrije Europese Alliantie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/12)

  • onderzoeker Centrum voor Migratierecht, Radboud Universiteit Nijmegen, vanaf maart 2004 (onderzoek naar de totstandkoming van Europees asiel- en migratiebeleid en de effecten daarvan op het nationale beleid van de lidstaten)
  • docent migratierecht, Centrum voor Migratierecht, Radboud Universiteit Nijmegen, vanaf september 2009
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 11 juni 2019
  • fractievoorzitter GroenLinks, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 juni 2015 tot 11 juni 2019
  • lid Europees Parlement, vanaf 2 juli 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid bestuur Defence for Children, vanaf 2010
  • lid Raad van Toezicht "De Woningstichting", woningcorpatie te Wageningen

vorige (2/12)
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Dublin, 27 en 28 januari 2013
  • lid Nederlandse delegatie COSAC te Rome, 30 november - 1 december 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Immigratie & Asiel/JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 juni 2015 tot 11 juni 2019
  • lid tijdelijke commissie werkwijze (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 27 september 2016 tot 11 juli 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde in 2018 het woord bij de behandeling van het initiatiefwetsvoorstel-Dijkstra over donorregistratie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 2005 waarnemer bij de lokale verkiezingen in Palestina
  • Eindigde in 2009 bij de partijledenraadpleging over het lijsttrekkerschap bij de Europese verkiezingen als tweede achter Judith Sargentini. Sargentini kreeg 54,4 procent van de stemmen en zij 45,4 procent.
  • Presenteerde in 2012 een rapport voor de Raad van Europa over de dood van 63 Libische bootvluchtelingen, die in maart 2011 door uitdroging en verhongering omkwamen op de Middellandse zee

uit de privésfeer
  • Haar echtgenoot is werkzaam op het gebied van personeel en organisatie
  • Haar vader was landbouwer en gemeenteraadslid in Appeltern en West Maas en Waal
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.