E.H. (Eddy) Schuyer - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Maandag 21 oktober 2019
kalender

E.H. (Eddy) Schuyer

foto E.H. (Eddy) Schuyer vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Invloedrijke senator van D66, zowel in de Eerste Kamer als in eigen partij. Stond bekend als een zorgvuldig formulerende spreker, naar wie aandachtig werd geluisterd. Als lid en voorzitter van een kleine fractie hield hij zich met uiteenlopende onderwerpen bezig, maar onderwijs en financiŽn hadden zijn bijzondere aandacht. Was in het dagelijks leven directeur van een psychiatrisch ziekenhuis en voordien leraar Nederlands en kroonlid van het bestuur van de Open Universiteit. Voor hij in de Senaat kwam was hij gemeenteraadslid in Wassenaar en lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland. Speelde in 2005 een belangrijke rol bij het bestendigen van de regeringsdeelname van D66.

D66
in de periode 1991-2007: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Eduard Henri (Eddy)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 28 juli 1940

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • D'66 (Democraten 1966), van 1967 tot 15 juni 1985 (met onderbreking van 1 jaar; partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • voorzitter Raad van Bestuur Psychiatrisch Ziekenhuis "Delta", Albrandswaard, van 1 januari 1986 tot 2005
  • voorzitter Raad van Bestuur TBS-kliniek "De Kijvelanden", van 1991 tot 2001
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 11 juni 1991 tot 12 juni 2007
  • fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 maart 1995 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • lid Bestuur Genootschap Oud-Senatoren
  • voorzitter Genootschap Nederlandse Bibliofielen

vorige (2/17)
  • voorzitter KNSB (Koninklijke Nederlandse Schaakbond), vanaf december 2007
  • lid bestuur EBN (Europese Beweging Nederland), vanaf mei 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 13 juni 1995

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Interpelleerde op 26 november 2002 samen met Geertje Lycklama ŗ Nijeholt (PvdA) en Wim de Boer (GroenLinks) minister-president Balkenende over de invulling van de demissionaire status van het kabinet
  • Was in 2003 kandidaat voor het voorzitterschap van de Eerste Kamer, maar trok zich na de eerste stemmingsronde waarin hij 14 stemmen kreeg, terug.

uit de privťsfeer
Zat in de Tweede Wereldoorlog ondergedoken in 's-Gravenhage

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieŽn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.