N.H. (Nicoline) van den Broek-Laman Trip - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Zondag 15 september 2019
kalender
foto N.H. (Nicoline) van den Broek-Laman Trip vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Ervaren bestuurster die in 1993 voor de VVD Eerste Kamerlid werd en tussen 1999 en 2005 de VVD-Eerste Kamerfractie leidde. Adellijke dame met grote belangstelling voor cultuur, een onderwerp waarover zij ook in de Kamer het woord voerde. Hield zich ook enige tijd bezig met sociale zaken. Dochter van een directeur van Philips. Was, na te zijn opgeleid tot kleuterleidster, onder meer negen jaar gedeputeerde van Gelderland en acht jaar burgemeester van Heemstede. Wist altijd met veel overtuigingskracht de standpunten van haar fractie naar voren te brengen.

VVD
in de periode 1993-2007: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Nicoline Hobbine (Nicoline)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 19 juli 1937

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Gelderland, van november 1990 tot april 1991 (in verband met ziekte van ir. M. de Bruijne)
  • burgemeester van Heemstede, van 16 juli 1993 tot 1 juni 2001
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 september 1993 tot 12 juni 2007
  • fractievoorzitter VVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 14 september 1999 tot 1 mei 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • vrijwilliger Koninklijk Kabinet van Schilderijen "Het Mauritshuis" te 's-Gravenhage, vanaf 2007

vorige (2/26)
  • lid commissie bestuurlijke toekomst Goeree-Overflakkee, van januari 2009 tot 31 maart 2009
  • vrijwilliger Politie Haaglanden, van 2009 tot 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 15 juni 1999 tot 26 oktober 1999
  • voorzitter vaste commissie voor Algemene Zaken en Huis der Koningin (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 mei 2000 tot 12 juni 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde in 1997 een belangrijke rol bij de verwerping van een wetsvoorstel over geestelijke verzorging in onder andere zorginstellingen. Haar fractie vond het voorstel overbodig.

uit de privésfeer
  • Haar vader was directeur N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken en van NKF (Nederlandse Kabel Fabrieken) te Delft
  • Haar echtgenoot was ingenieur van Rijkswaterstaat in (o.a.) Gelderland
  • Haar dochter was gemeenteraadslid in Utrecht

predicaten/adellijke titels
  • jonkvrouwe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.