Jhr.Mr. L.E. (Eddy) de Geer van Oudegein

foto Jhr.Mr. L.E. (Eddy) de Geer van Oudegein
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Christelijk-historische jurist die zijn hele werkzame leven bestuurder was als raadslid, dijkgraaf, burgemeester en Gedeputeerde van Utrecht. Als lid van de Eerste Kamer een bezadigd maar deskundig woordvoerder over binnenlandse zaken, financiën en waterstaatszaken. Stond zijn jhr. D.J. de Geer i, de oud-minister-president, waardig ter zijde toen deze na de oorlog berecht werd. Degelijk en deftig edelman.

CHU
in de periode 1963-1977: lid Eerste Kamer

1.

Voornamen (roepnaam)

Lodewijk Eduard (Eddy)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 5 augustus 1907

overlijdensplaats en -datum
Nieuwegein, 5 juni 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/10)

  • burgemeester van Diemen, van 1 december 1937 tot 16 november 1946
  • burgemeester van Vreeswijk, van 16 november 1946 tot 1 juli 1963
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 6 juni 1962 tot juni 1972
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 20 september 1977 (in 1969 toegelaten op 7 oktober)
  • lid Gedeputeerde Staten (o.a. belast met financiën) van Utrecht, van 3 juli 1963 tot juni 1972

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • watergraaf waterschap Oudegein
  • lid SER-commissie arbeidswetgeving

afgeleide functies, presidia etc.
lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 7 mei 1974 tot 20 september 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder financiën, verkeer en waterstaat en binnenlandse zaken van de CHU-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van jhr. J.A. Röell, oud-minister van Marine
  • Zwager van de kunstschilder Pyke Koch
  • Toen zijn vader zich na de oorlog moest verantwoorden voor de Bijzondere Rechtspleging stond hij hem voortdurend ter zijde.

verkiezingen
  • In 1963, 1969, 1971 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.