Samenstelling Tweede Kamer na de verkiezingen van 22 november 2023

 

1.

Filters

De volgende filters zijn actief:

alle partijen | PVV | GroenLinks/PvdA | VVD | NSC | D66 | BBB | SP | CDA | Partij voor de Dieren | FVD | ChristenUnie | DENK | SGP | Volt | JA21

2.

Verkozen kandidaten op basis van de definitieve uitslag

Onderstaande analyses zijn gebaseerd op de zetelverdeling volgens de door de Kiesraad vastgestelde definitieve uitslag.

Er is één kandidaat met voorkeurstemmen gekozen.

fotonaamleeftijdwoonplaatspartijnr.
Mona KeijzerM.C.G. (Mona) Keijzer55EdamBBB2
Lilian HelderL.M.J.S. (Lilian) Helder51VenloBBB5
C. (Cor) PierikC.R. (Cor) Pierik59GenemuidenBBB6
Pieter GrinwisP.A. (Pieter) Grinwis44's-GravenhageChristenUnie2
Hans VijlbriefJ.A. (Hans) Vijlbrief60WoubruggeD663
Joost-SnellerJ.C. (Joost) Sneller41's-GravenhageD665
I. (Ilona) RooderkerkI. (Ilana) Rooderkerk37AmsterdamD666
Dogukan ErginD.A. (Dogukan) Ergin32SchiedamDENK2
Ismail El AbassiI. (Ismail) el Abassi41UtrechtDENK3
fvd_meijeren_vanG.F.C. (Gideon) van Meijeren36HeinoFVD3
Senna MaatougS. (Senna) Maatoug34LeidenGroenLinks13
Raoul WhiteR.J. (Raoul) White51PurmerendGroenLinks21
Glimina ChakorG. (Glimina) Chakor48GroningenGroenLinks23
Luc StultiensL.C.J. (Luc) Stultiens30AmsterdamGroenLinks25
Drs. B.J. (Joost) EerdmansB.J. (Joost) Eerdmans53RotterdamJA211
Casper VeldkampC.C.J. (Caspar) Veldkamp60's-GravenhageNSC4
Sandra PalmenS.T.P.H. (Sandra) Palmen52LeersumNSC5
Faith BruyningF.H. (Faith) Bruyning36AlmereNSC18
Olger van DijkO.C. (Olger) van Dijk45AmersfoortNSC19
Harm HolmanH. (Harm) Holman66RodenNSC20
Ouwehand, E. (Esther)E. (Esther) Ouwehand48LeidenPartij voor de Dieren1
Ines KostićI. (Ines) Kostic39HilversumPartij voor de Dieren2
Frans TimmermansF.C.G.M. (Frans) Timmermans63MaastrichtPvdA1
Songül MutluerS. (Songül) Mutluer44ZaandamPvdA10
Foto G. (Geert)  WildersG. (Geert) Wilders60's-GravenhagePVV1
Foto M. (Martin)  BosmaM. (Martin) Bosma59AmsterdamPVV5
Foto A.P.C. (Tony) van DijckA.P.C. (Tony) van Dijck60's-GravenhagePVV10
Foto R. (Raymond) de RoonR. (Raymond) de Roon71AardenburgPVV16
Elmer VlottesE. (Elmar) Vlottes34ApeldoornPVV27
Marina VondelingM. (Marina) Vondeling37RhoonPVV34
Hidde HeutinkH. (Hidde) Heutink30EnschedePVV36
John PoolJ. (Joeri) Pool31KampenPVV37
Ir. Ch. (Chris) Stoffer (Bron: Website SGP / van der wal Fotografie)Ch. (Chris) Stoffer49ElspeetSGP1
D. (Dilan) Yesilgöz-Zegerius [Bron: Rijksoverheid.nl]D. (Dilan) Yeşilgöz-Zegerius47AmsterdamVVD1
30-Ruben BrekelmansR.P. (Ruben) Brekelmans37OisterwijkVVD6
12-Eelco HeinenE. (Eelco) Heinen43's-GravenhageVVD7
Aukje de VriesA. (Aukje) de Vries59LeeuwardenVVD8
Foto R.J. (Roelien)  KammingaR.J. (Roelien) Kamminga46Zuidbroek (Gr.)VVD9
Q.A. (Queeny-Aimée) Rajkowski MScQ.M. (Queeny) Rajkowski35UtrechtVVD12
A.A. (Thierry) AartsenA.A. (Thierry) Aartsen34BredaVVD13
16-Thom van CampenA.A.H. (Thom) van Campen34ZwolleVVD14
24-Peter de GrootP.Ch. (Peter) de Groot44HarderwijkVVD22
28-Daan de KortA.H.J. (Daan) de Kort31VeldhovenVVD24

3.

Verkozen kandidaten op basis van de definitieve uitslag

4.

Analyses van parlement.com

Het is mogelijk om bij elke analyse door te klikken om de kandidaten per categorie in kaart te brengen.

geslacht#%grafiek aantal
43
m2865
 
v1433
 
x12
 

leeftijdscategorie#%grafiek aantal
43
18-34921
 
35-491944
 
50-641330
 
65+25
 

migratie-achtergrond#%grafiek aantal
43
(geen of niet bekend)
3377
 
Turks37
 
Marokkaans37
 
Surinaams25
 
Europa25
 

opleidingsniveau#%grafiek aantal
43
academisch3479
 
hoger614
 
middelbaar37
 

woonprovincie#%grafiek aantal
43
Zuid-Holland (Z.H.)
1228
 
Noord-Holland (N.H.)
819
 
Overijssel (Ov.)
512
 
Utrecht (Utr.)
49
 
Gelderland (Gld.)
37
 
Noord-Brabant (N.Br.)
37
 
Groningen (Gr.)
25
 
Limburg (Lb.)
25
 
Drenthe (Dr.)
12
 
Zeeland (Zld.)
12
 
Friesland/Fryslân (Frl.)
12
 
Flevoland (Fl.)
12
 

alle partijen | PVV | GroenLinks/PvdA | VVD | NSC | D66 | BBB | SP | CDA | Partij voor de Dieren | FVD | ChristenUnie | DENK | SGP | Volt | JA21

5.

Meer informatie