Samenstelling Tweede Kamer na de verkiezingen van 22 november 2023 - totaaloverzicht

 

Onderstaand overzicht is gebaseerd op de zetelverdeling volgens de door de Kiesraad vastgestelde definitieve uitslag.

Er is één kandidaat met voorkeurstemmen gekozen.

Klik op de naam van een kandidaat om de door parlement.com verzamelde biografische gegevens te bekijken.

1.

PVV (37 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Foto G. (Geert)  WildersG. (Geert) Wilders60's-Gravenhage1
Foto M. (Fleur)  AgemaM. (Fleur) Agema47's-Gravenhage2
Rachel van MeetelenR.F. (Rachel) van Meetelen49Bergen op Zoom3
Foto G. (Gidi)  MarkuszowerG. (Gidi) Markuszower46Amstelveen4
Foto M. (Martin)  BosmaM. (Martin) Bosma59Amsterdam5
René ClaassenR.A.B. (René) Claassen52Landgraaf6
Marjolein Faber-Van de KlashorstM.H.M. (Marjolein) Faber-van de Klashorst64Hoevelaken7
Foto E. (Edgar)  MulderE. (Edgar) Mulder62Zwolle8
Foto V. (Vicky)  MaeijerV. (Vicky) Maeijer37Krimpen aan den IJssel9
Foto A.P.C. (Tony) van DijckA.P.C. (Tony) van Dijck60's-Gravenhage10
Foto A. (Alexander)  KopsA. (Alexander) Kops39Overasselt11
Foto B. (Barry)  MadlenerB. (Barry) Madlener55Rockanje12
Foto L.W.E. (Léon) de JongL.W.E. (Léon) de Jong41's-Gravenhage13
Foto D.J.G. (Dion)  GrausD.J.G. (Dion) Graus57Heerlen14
Reinder BlaauwR.B. (Reinder) Blaauw30Winschoten15
Foto R. (Raymond) de RoonR. (Raymond) de Roon71Aardenburg16
Foto E. (Emiel) van DijkE. (Emiel) van Dijk39's-Gravenhage17
vlftegtl09roJ.H. (Henk) de Vree70Boven-Hardinxveld18
Max AardemaM. (Max) Aardema61Drachten19
Martine van der VeldeM.K. (Martine) van der Velde35Utrecht20
Patrick van der HoeffP.H. (Patrick) van der Hoeff48Philippine21
Marco DeenM. (Marco) Deen56Zandvoort22
Jeanet NijhofJ.M. (Jeanet) Nijhof-Leeuw61Hengelo (Ov.)23
Maikel BoonM.C.H. (Maikel) Boon40Bergen op Zoom24
Jeremy MooimanJ. (Jeremy) Mooiman28Zoetermeer25
Dennis RamD. (Dennis) Ram50Groningen26
Elmer VlottesE. (Elmar) Vlottes34Apeldoorn27
Peter SmitskamP. (Peter) Smitskam66Zoetermeer28
Eric EsserE.R.F. (Eric) Esser39's-Hertogenbosch29
Willem BoutkanW. (Willem) Boutkan69Almere30
Vincent van den BornV.H. (Vincent) van den Born57Den Helder31
Patrick CrijnsP.P. (Patrick) Crijns39Landgraaf32
Peter van HaassenJ.P. (Peter) van Haasen63Zaandam33
Marina VondelingM. (Marina) Vondeling37Rhoon34
Jan ValizeJ.J.T.M. (Jan) Valize41Venlo35
Hidde HeutinkH. (Hidde) Heutink30Enschede36
John PoolJ. (Joeri) Pool31Kampen37

2.

GroenLinks/PvdA (25 zetels)

De nr. 17 op de lijst, Kauthar Bouchallikht, heeft aangekondigd haar zetel niet in te zullen nemen.

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Frans TimmermansF.C.G.M. (Frans) Timmermans63Maastricht1
Esmah-Lahlah-Staand-Dolph-CantrijnA. (Esmah) Lahlah44Tilburg2
Jesse KlaverJ.F. (Jesse) Klaver38's-Gravenhage3
katiK.P. (Kati) Piri45's-Gravenhage4
Lisa WesterveldE.M. (Lisa) Westerveld42Nijmegen5
Mariëtte PatijnM.H. (Mariëtte) Patijn57Hilversum6
Suzanne KrögerS.C. (Suzanne) Kröger48Amsterdam7
Foto T.J. (Julian)  BushoffT.J. (Julian) Bushoff27Groningen8
Drs. T.M.T. (Tom) van der LeeTh.M.Th. (Tom) van der Lee59Amsterdam9
Songül MutluerS. (Songül) Mutluer44Zaandam10
Laura Bromet_4L. (Laura) Bromet54Monnickendam11
H.E. (Habtamu) de HoopH.E. (Habtamu) de Hoop26Wommels12
Senna MaatougS. (Senna) Maatoug34Leiden13
Mohammed MohandisM. (Mohammed) Mohandis38Gouda14
Geert GabrielsG.J.W. (Geert) Gabriëls44Weert15
Joris ThijssenJ. (Joris) Thijssen50Muiderberg16
Kauthar BouchalikhtK. (Kauthar) Bouchallikht30Amsterdam17
Drs. B.C. (Barbara) KathmanB.C. (Barbara) Kathmann46Rotterdam18
Dr. E. (Elke) Slagt-TichelmanE. (Elke) Slagt-Tichelman47Assen19
Tseggai, M. (Mikal) RaadslidM. (Mikal) Tseggai29's-Gravenhage20
Raoul WhiteR.J. (Raoul) White51Purmerend21
Anita PijpelinkA. (Anita) Pijpelink49Middelburg22
Glimina ChakorG. (Glimina) Chakor48Groningen23
Jimme NordkampJ. (Jimme) Nordkamp27Overdinkel24
Luc StultiensL.C.J. (Luc) Stultiens30Amsterdam25
Danielle HirschD.H. (Daniëlle) Hirsch56Amsterdam27

3.

VVD (24 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
D. (Dilan) Yesilgöz-Zegerius [Bron: Rijksoverheid.nl]D. (Dilan) Yeşilgöz-Zegerius47Amsterdam1
Sophie HermansS.Th.M. (Sophie) Hermans43Vreeland2
B. (Bente) Becker MA (Bron: Website VVD.nl)B. (Bente) Becker38's-Gravenhage3
Eric van der BurgE. (Eric) van der Burg58Amsterdam4
Ch. (Christianne) van der Wal-Zeggelink [Bron: Rijksoverheid.nl - Martijn Beekman]Ch. (Christianne) van der Wal50Hierden5
30-Ruben BrekelmansR.P. (Ruben) Brekelmans37Oisterwijk6
12-Eelco HeinenE. (Eelco) Heinen43's-Gravenhage7
Aukje de VriesA. (Aukje) de Vries59Leeuwarden8
Foto R.J. (Roelien)  KammingaR.J. (Roelien) Kamminga46Zuidbroek (Gr.)9
Marielle PaulM.L.J. (Mariëlle) Paul57Amsterdam10
18-Silvio ErkensS.P.A. (Silvio) Erkens33Kerkrade11
Q.A. (Queeny-Aimée) Rajkowski MScQ.M. (Queeny) Rajkowski35Utrecht12
A.A. (Thierry) AartsenA.A. (Thierry) Aartsen34Breda13
16-Thom van CampenA.A.H. (Thom) van Campen34Zwolle14
Drs. J.Z.C.M. (Judith) Tielen (Bron: Website VVD.nl)J.Z.C.M. (Judith) Tielen52Utrecht15
Hester Veltman-Kamp H.N. (Hester) Veltman50Otterlo16
Wendy van EijkW.P.J. (Wendy) van Eijk51Weert17
22-Ulysse EllianU. (Ulysse) Ellian35Almere-Poort18
20-Ingrid MichonI.J.M. (Ingrid) Michon-Derkzen47's-Gravenhage19
C. (Claire) Martens-AmericaC. (Claire) Martens36Amsterdam20
Wim MeulenkampW.J.H. (Wim) Meulenkamp49Wiene (Ambt Delden)21
24-Peter de GrootP.Ch. (Peter) de Groot44Harderwijk22
Arend KistemanA. (Arend) Kisteman40Zwolle23
28-Daan de KortA.H.J. (Daan) de Kort31Veldhoven24

4.

NSC (20 zetels)

5.

D66 (9 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Drs. R.A.A. (Rob) Jetten [Bron: Rijksoverheid.nl]R.A.A. (Rob) Jetten37Ubbergen1
J.M. (Jan) PaternotteJ.M. (Jan) Paternotte40Leiderdorp2
Hans VijlbriefJ.A. (Hans) Vijlbrief60Woubrugge3
Anne-Marijke PodtA.M. (Anne-Marijke) Podt49Utrecht4
Joost-SnellerJ.C. (Joost) Sneller41's-Gravenhage5
I. (Ilona) RooderkerkI. (Ilana) Rooderkerk37Amsterdam6
Foto W. (Wieke)  PaulusmaW. (Wieke) Paulusma45Groningen7
Hanneke van der WerfJ.J. (Hanneke) van der Werf39Voorburg8
Mpanzu BamengaP. (Mpanzu) Bamenga38Eindhoven9

6.

BBB (7 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Caroline van der PlasC.A.M. (Caroline) van der Plas57Deventer1
Mona KeijzerM.C.G. (Mona) Keijzer55Edam2
G.P. (Gijs) TuinmanG.P. (Gijs) Tuinman44Oud-Beijerland3
Henk VermeerH. (Henk) Vermeer57Harderwijk4
Lilian HelderL.M.J.S. (Lilian) Helder51Venlo5
C. (Cor) PierikC.R. (Cor) Pierik59Genemuiden6
C.R. (Claudia) van ZantenC.R. (Claudia) van Zanten45Amsterdam7

7.

SP (5 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Lilian MarijnissenL.M.C. (Lilian) Marijnissen38Oss1
RS34568_2021_SP_Portretten_Sandra_100S.M. (Sandra) Beckerman41Groningen2
Bart van KentB. (Bart) van Kent40's-Gravenhage3
JimmyJ.P. (Jimmy) Dijk38Groningen4
RS34563_2021_SP_Portretten_Michiel_085M. (Michiel) van Nispen41Breda5

8.

CDA (5 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
henribotenbalH. (Henri) Bontenbal41Ridderkerk1
E.C. Vedder-MonasterE.C. (Eline) Vedder45Ruinerwold2
Ing. D.G. (Derk) Boswijk MScD.G. (Derk) Boswijk35Kockengen3
Drs. I. (Inge) van DijkI. (Inge) van Dijk49Gemert4
H.M. (Harmen) Krul BScH.M. (Harmen) Krul30Den Helder5

9.

Partij voor de Dieren (3 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Ouwehand, E. (Esther)E. (Esther) Ouwehand48Leiden1
Ines KostićI. (Ines) Kostic39Hilversum2
Teunissen, Ch. (Christine)Ch. (Christine) Teunissen38's-Gravenhage3

10.

FVD (3 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Foto Th.H.Ph. (Thierry)  BaudetTh.H.Ph. (Thierry) Baudet41Amsterdam1
fvd_jansenF.J.H. (Freek) Jansen31Amsterdam2
fvd_meijeren_vanG.F.C. (Gideon) van Meijeren36Heino3

11.

ChristenUnie (3 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Mirjam Bikker [Nienke van Denderen]M.H. (Mirjam) Bikker41Gouda1
Pieter GrinwisP.A. (Pieter) Grinwis44's-Gravenhage2
Don CederD.G.M. (Don) Ceder34Amsterdam3

12.

DENK (3 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Stephan van BaarleS.R.T. (Stephan) van Baarle32Rotterdam1
Dogukan ErginD.A. (Dogukan) Ergin32Schiedam2
Ismail El AbassiI. (Ismail) el Abassi41Utrecht3

13.

SGP (3 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Ir. Ch. (Chris) Stoffer (Bron: Website SGP / van der wal Fotografie)Ch. (Chris) Stoffer49Elspeet1
Diederik van DijkD.J.H. (Diederik) van Dijk52Benthuizen2
Andre FlachA.J. (André) Flach48Hendrik-Ido-Ambacht3

14.

Volt (2 zetels)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Ir. L.A.J.M. (Laurens) DassenL.A.J.M. (Laurens) Dassen38's-Gravenhage1
Pasfoto Marieke K.M. (Marieke ) Koekkoek35Utrecht2

15.

JA21 (1 zetel)

fotonaamleeftijdwoonplaatsnr.
Drs. B.J. (Joost) EerdmansB.J. (Joost) Eerdmans53Rotterdam1

16.

Meer informatie