G. (Glimina) Chakor

foto G. (Glimina) Chakor
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Website Groenlinkspvda.nl
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Glimina Chakor (1976) is sinds 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van GroenLinks-PvdA i. Zij is eigenaar van een consultancybureau en was tot juli 2022 wethouder van Groningen, verantwoordelijk voor onder meer milieu, klimaat, integratie en emancipatie. Eerder was zij maatschappelijk werker en onderzoeker. Mevrouw Chakor is woordvoerder binnenlandse zaken en Wadden.

GL-PvdA
in de periode 2023-heden: kandidaat Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Glimina (Glimina)

geboorteplaats en -datum
Hoogezand-Sappemeer, 26 maart 1976

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • maatschappelijk werker, Stichting Ambulante FIOM, van 2003 tot 2004
  • maatschappelijk werker bij MJD (Maatschappelijke en Juridische Dienstverlening) wijk Paddepoel te Groningen, van 2005 tot 2012
  • casemanager huiselijk geweld en kindermishandeling, WIJ Groningen, van 2012 tot 2018
  • lid sociaal team wijk Beijum en stadsdelen De Hoogte en Indische Buurt te Groningen, van januari 2013 tot 2018
  • lid gemeenteraad van Groningen, van 27 maart 2014 tot februari 2019
  • onderzoeker Veilig Thuis Groningen, Jeugdbescherming Noord, van 2018 tot 2019
  • wethouder (van klimaat, groen, duurzaamheid, emancipatie, stadsbeheer, evenementen en integratie) van Groningen, van februari 2019 tot juni 2022
  • programmadirecteur diversiteit en inclusie, Atana Noord-Nederland, vanaf januari 2023
  • eigenaar Growing Closer Consultancy, vanaf maart 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 6 december 2023

4.

Partijpolitieke functies

vorige
  • fractievoorzitter GroenLinks, gemeenteraad van Groningen
  • voorzitter kandidatencommissie GroenLinks, Eerste Kamerverkiezingen 2023

lijsttrekkerschappen
  • lijsttrekker GroenLinks, gemeenteraarsverkiezingen in Groningen, 2018

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid Benelux Interparlementaire Assemblée, vanaf januari 2024

6.

Opleiding

hoger beroepsonderwijs
  • sociaal werk (BA), Hanzehogeschool Groningen

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Is van Marokkaanse afkomst en woonde tussen haar zesde en twaalfde in Marokko

8.

Familie/gezin

huwelijk/samenlevingsvorm
gehuwd

kinderen
3 kinderen

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.