L.M. (Lisa) van Ginneken

foto L.M. (Lisa) van Ginneken
bron: Frank Diemel
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Lisa van Ginneken (1972) is sinds 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 i. Zij was coach, trainer en workshopbegeleider bij cnxy en voorzitter bij Transvisie. Als Tweede Kamerlid houdt zij zich bezig met ICT, privacy en digitale overheid.

D66
in de periode 2021-heden: lid Tweede Kamer

1.

Voornaam (roepnaam)

(Lisa)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oosterhout (N.Br.), 28 juni 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • senior consultant, adviesbureau "Verdonck, Klooster & Associates", van oktober 2000 tot augustus 2006
  • eigenaar/coach, trainer en workshopbegeleider, Grip op ICT, van september 2006 tot maart 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/5)
  • voorzitter Decentraal Overleg, vanaf 2018
  • lid Raad van Advies, College voor de Rechten van de Mens, van oktober 2019 tot 1 april 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Is samen met Queeny-Aimée Rajkowski rapporteur voor Europese regels over digitale platforms en digitale dienstverlening
  • Nam in 2021 van Vera Bergkamp de (mede)verdediging in de Eerste Kamer over een door Bergkamp en Jeroen van Wijngaarden (VVD) ingediend initiatiefwetsvoorstel over directe koppeling van erkenning en gezamenlijk gezag voor gehuwde en niet-geregistreerde partners. (34.605)

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Is het eerste transgender Kamerlid in de Tweede Kamer

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.