J. (Bob) van Pareren

foto J. (Bob) van Pareren
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Bob van Pareren (1947) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Tot 30 november 2020 maakte hij deel uit van de FVD-fractie. Daarna was hij lid en voorzitter van de Fractie-Van Pareren en sinds 15 februari 2021 maakt hij deel uit van de Fractie-Nannninga i. De heer Van Pareren is adviseur bij een instelling voor medische hulpmiddelen, waarvan hij eerder directeur was. Sinds maart 2019 is hij lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland. De heer Van Pareren was eerder fractiesecretaris van de FVD-fractie.

FVD, Fractie-Van Pareren (ex-FVD), Fractie-Nanninga (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornaam (roepnaam)

(Bob)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bussum, 6 augustus 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 27 november 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 24 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Fractie-Van Pareren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 30 november 2020 tot 15 februari 2021
  • Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 15 februari 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • toezichthouder bij Medux, zorgaanbieder in de ggz
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, vanaf 28 maart 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • fractievoorzitter Fractie-Van Pareren, Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2020 tot 15 februari 2021

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • adviserend lid bestuur spiritueel centrum "Santo Daime" te 's-Gravenhage
  • lid Raad van Toezicht Chiqcare, vanaf 1 januari 2016 (zorg, beschermd wonen)

afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorziter vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 18 juni 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.