Dr. P.M.L. (Paul) Frentrop

foto Dr. P.M.L. (Paul) Frentrop
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Paul Frentrop (1954) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamer. Hij was van 1 september 2020 tot 31 maart 2022 fractievoorzitter van FVD. Op 30 maart 2022 brak hij met FVD. Sindsdien is hij onderdeel van fractie-Frentrop. De heer Frentrop was journalist en later werkzaam in de financiële sector. In 2011-2014 was de heer Frentrop hoogleraar aan Nyenrode Business Universiteit. Verder was hij enige maanden interim-voorzitter van FVD. Hij was korte tijd voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

FVD, Fractie-Frentrop (ex-FVD)
in de periode 2019-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

Voornamen (roepnaam)

Paul Marie Louis (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 18 maart 1954

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), van 2016 tot 31 maart 2022
  • partijloos, vanaf 31 maart 2022

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Frentrop (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 31 maart 2022

4.

Hoofdfuncties/beroepen (6/11)

  • hoofd corporate governance pensioenfonds, ABP, van januari 2008 tot januari 2011
  • hoogleraar corporate governance & capital markets, Nyenrode Business Universiteit, van september 2011 tot augustus 2014
  • adviseur governancevraagstukken, vanaf september 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 11 juni 2019
  • fractievoorzitter FVD Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 september 2020 tot 31 maart 2022
  • fractievoorzitter Fractie-Frentrop, Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 31 maart 2022

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige (2/3)
  • lid Raad van Toezicht Grant and Eisenhofer ESG Institute, vanaf 1 mei 2017
  • voorzitter Raad van Commissarissen "De Grote Voskuil Capital" BV, vanaf 1 mei 2019

vorige (2/9)
  • lid bestuur Stichting Administratiekantoor Unilever, van 1 april 2017 tot december 2021
  • lid Raad van Commissarissen "De Grote Voskuil Capital" BV, van januari 2018 tot 1 mei 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 2 september 2019 tot 12 januari 2021
  • lid commissie parlementair onderzoek naar effectiviteit van antidiscriminatiewetgeving (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 maart 2021

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Liet op 30 maart 2022 in een gezamenlijke verklaring met Theo Hiddema en Thierry Baudet weten FVD te verlaten en in de Eerste Kamer met Hiddema als zelfstandige fractie verder te gaan. Dit vanwege de weigeing van de FVD-Tweede Kamerfractie om aanwezig te zijn bij de videotoespraak van de Oekraiense president Zelensky.
 

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.