Mr. A.Th.H. (Arthur) van Dijk

foto Mr. A.Th.H. (Arthur) van Dijk
bron: Christiaan Krouwels
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Arthur van Dijk (1963) is sinds 1 januari 2019 commissaris van de Koning in Noord-Holland. Hij was eerder wethouder voor de VVD in de gemeente Haarlemmermeer. Hij begon zijn loopbaan bij de FIOD en was in 2013-2019 voorzitter van Transport en Logistiek Nederland. Als wethouder had hij veel bemoeienis met Schiphol.

in de periode 2019-heden: Commissaris van de Koning

1.

Voornaam (roepnaam)

(Arthur)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 3 februari 1963

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • wethouder (van onder meer economie, Schiphol, wonen, cultuur) van Haarlemmermeer, van november 2003 tot 1 september 2013
  • voorzitter TLN (Transport en Logistiek Nederland), van 1 september 2013 tot 1 januari 2019
  • Commissaris van de Koning in Noord-Holland, vanaf 1 januari 2019 (beëdigd 5 december 2018, installatie 7 januari)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/14)
  • voorzitter Prins Bernhard Cultuurfonds Noord-Holland
  • voorzitter VODIOM (Veilig Ondernemen door Informatie op Maat)

vorige (2/27)
  • voorzitter Secure Lane Nederland, vanaf 2014
  • lid SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 april 2018 tot 31 december 2018 (namens VNO-NCW)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/6)
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Miss IQ
  • beschermheer van de Historische Vereniging Haerlem

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.