Drs. H. (Henk) Nijboer

foto Drs. H. (Henk) Nijboer
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Flickr / Partij van de Arbeid
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Henk Nijboer (1983) was van 20 september 2012 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA i. Hij was ambtenaar op het ministerie van Financiën. In 2003-2007 was hij lid van Provinciale Staten van Groningen. Verder was hij in Leiden wetenschappelijk onderzoeker naar gedragseconomie en de sociale zekerheid. De heer Nijboer was woordvoerder financiën, wonen, ruimtelijke ordening en gaswinning. Verder was hij in 2017-2018 voorzitter van de parlementaire ondervragingscommissie fiscale constructies en van juni 2018 tot oktober 2022 lid van het Presidium i. Sinds 2023 is hij kwartiermaker sociale agenda voor het aardgasgebied.

PvdA, GL-PvdA
in de periode 2012-2023: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Henk (Henk)

geboorteplaats en -datum
Groningen, 31 maart 1983

2.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

lid tussentijds gevormde fractie(s)
lid fractie-GroenLinks-PvdA (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 27 oktober 2023 tot 6 december 2023

3.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • student-assistent onderzoeksproject Hervorming Sociale Zekerheid, Universiteit Leiden, van 2006 tot april 2007
  • onderzoeker Onderzoeksprogramma Hervorming Sociale Zekerheid, Universiteit Leiden, van mei 2007 tot september 2012 (promotieonderzoek)
  • coördinerend beleidsmedewerker, directie AFEP (Algemene Financiële en Economische Politiek), ministerie van Financiën, van november 2008 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 6 december 2023
  • kwartiermaker sociale agenda voor het aardgasgebied, vanaf 6 december 2023

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid medezeggenschapsdeelraad locatie Wessel GansfortCollege, Christelijke Scholengemeenschap Groningen, van 1999 tot 2001
  • lid Coöperatiebestuur pensioenfonds PGGM, van 2007 tot 2012 (namens ABVAKABO FNV)

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid werkgroep Herziening reglement van orde (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 maart 2018 tot februari 2021
  • rapporteur OESO-akkoord over belastingheffing voor multinationals (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 9 februari 2022 tot 6 december 2023 (samen met Folkert Idsinga, VVD)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (3/15)
  • Diende in 2022 samen met Mahir Alkaya (SP), Lammert van Raan (PvdD) en Nilüfer Gündogan (lid-Gündogan) een initiatiefwetsvoorstel in over het vergroten van transparantie bij de ontbinding van rechtspersonen (36.172)
  • Diende in 2022 samen met Pieter Grinwis (CU) een initiatiefwetsvoorstel in over het afschaffen van tijdelijke huurcontracten (Wet vaste huurcontracten). Het wetsvoorstel is in 2023 aangenomen. (36.195)
  • Diende in 2022 samen met Tom van der Lee (GroenLinks) een initiatiefnota in over de belastingmoraal in Nederland (36.273)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in april 2022 bij de verkiezingen van een nieuwe fractievoorzitter verslagen door Attje Kuiken
  • Stapte in oktober 2022 uit het Kamerpresidium, omdat hij - ook door partijgenoten - werd aangesproken op zijn rol bij het instellen van een onderzoek tegen zijn fractiegenoot Arib
 

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 27 januari 2021.