Drs. L. (Louis) Bontes

foto Drs. L. (Louis) Bontes
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Politicus op de rechtervleugel, die zich liet typeren als 'politieman in hart en nieren'. Zat een jaar voor de PVV in het Europees Parlement en was daarna (sinds 2010) vier jaar lid van de PVV-Tweede Kamerfractie. Na een breuk vormde hij in april 2014 de fractie-Bontes/Van Klaveren, waarvan hij voorzitter was. Werkte aanvankelijk bij scheepswerven, maar was vervolgens geruime tijd in dienst bij de politie. De laatste periode was hij districtscommandant haven in de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. In de Kamer een lid dat in ronde bewoordingen, met Rotterdamse tongval, aandacht vroeg voor veiligheid en bestrijding van criminaliteit, maar dat zich tevens roerde in debatten over de nasleep van het drama met de MH17.

PVV, fractie-Bontes (ex-PVV), groep-Bontes/Van Klaveren (ex-PVV)
in de periode 2009-2017: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK, lid Europees Parlement

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Louis (Louis)

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 28 februari 1956

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • PVV (Partij voor de Vrijheid), tot 29 oktober 2013
  • VNL (Voor Nederland), van juni 2014 tot april 2015
  • VNL (Voor Nederland), van januari 2016 tot juli 2017

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • fractie lid-Bontes (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 oktober 2013 tot 15 april 2014
  • fractie-Bontes/Van Klaveren (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 15 april 2014 tot 23 maart 2017

3.

Hoofdfuncties/beroepen (8/9)

  • politie-agent in Rotterdam-Rijnmond
  • inspecteur van politie in Rotterdam-Rijnmond
  • hoofdinspecteur van politie in Rotterdam-Rijnmond
  • districtscommandant Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond (verantwoordelijk voor industriële veiligheid in het haven- en industriegebied van Rotterdam)
  • lid Europees Parlement, van 14 juli 2009 tot 17 juni 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 juni 2010 tot 23 maart 2017
  • fractievoorzitter fractie lid-Bontes, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 29 oktober 2013 tot 15 april 2014
  • fractievoorzitter fractie-Bontes/Van Klaveren, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 april 2014 tot 23 maart 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid Parlementaire Assemblée van de Raad van Europa, van 12 november 2010 tot 3 oktober 2011

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over beperking van de duur van partneralimentatie. Het wetsvoorstel werd in 2014 verworpen. (33.311)
  • Op zijn voorstel werden (dertigleden)debatten gehouden over de pakkans bij misdrijven en over problemen met alarmnummer 112
  • In 2016 verwierp de Tweede Kamer een door hem tegen minister-president Rutte ingediende motie van wantrouwen vanwege het negeren van de uitkomst van het referendum over de goedkeuringswet EU-associatieverdrag met Oekraïne. Alleen SP, PVV, Partij voor de Dieren en 50PLUS stemden voor.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in oktober 2013 uit de PVV-fractie gezet, omdat hij in de media kritiek had geuit over de leiding van de PVV en de rol van Wilders. De Voorzitter deelde dit op 29 oktober mee.
  • Verliet in april 2015 VNL, omdat hij zich niet kon vinden in de keuze voor Bram Moszkowicz als beoogd lijsttrekker en politiek leider

uit de privésfeer
  • Groeide op in Rotterdam-West, opmerking: Gouvernestraat

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
  • Roelf-Jan Duijn en Frank Hendrikx, "'Ook Geert Wilders is te verslaan'", AD, 19 april 2014
  • Pieter Groenendijk en Tobias den Hartog, "'Ik heb me vanuit de shit opgewerkt'", in: AD, 6 februari 2016
 

10.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.