B. (Bruce) Millan

Met dank overgenomen van Europa Nu.

De Schot Bruce Millan (1927) was zes jaar Europees Commissaris belast met regionaal beleid. Op 32-jarige leeftijd werd Millan lid van het Britse Lagerhuis voor de Labour Partij. Hij was verder drie jaar minister voor Schotland.

in de periode 1989-1995: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Bruce (Bruce)

2.

Personalia

land
Verenigd Koninkrijk

geboorteplaats en -datum
Dundee, 5 oktober 1927

3.

Partij/stroming

partij
Labour Party, Arbeiderspartij (sociaaldemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • lid Lagerhuis, van oktober 1959 tot oktober 1988 (voor het district Glasgow Craigton, vanaf 1983 voor Glasgow Govan)
  • minister voor Schotland, van 5 april 1976 tot 4 mei 1979 (kabinet-Callaghan)
  • lid Europese Commissie, belast met regionaal beleid en cohesie, en met de relaties met CoR, van 6 januari 1989 tot 25 januari 1995 (commissies-Delors II en III)

5.

Opleiding

voortgezet onderwijs
  • studie Harris Academy te Dundee
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.