R. (Dick) Burke

Met dank overgenomen van Europa Nu.

Dick Burke (1932) is een Ierse christendemocraat, die twee keer deel uitmaakte van de Europese Commissie. In de Commissie-Jenkins was hij belast met onder meer vervoer, consumentenbeleid en begroting. In de Commissie-Thorn nam hij tussentijds de portefeuille personeel en administratie over van zijn landgenoot O'Kennedy. Burke was parlementslid en in de jaren zeventig minister van Onderwijs.

in de periode 1977-1985: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Richard (Dick)

2.

Personalia

land
Ierland

geboorteplaats en -datum
New York (Verenigde Staten), 29 maart 1932

3.

Partij/stroming

partij
  • Christian Democrat Party
  • Fine Gael-The United Ireland Party, 'Leden van de Ierse stam'-Verenigd Ierland Partij (christendemocratisch)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • leraar
  • lid gemeenteraad van Dublin, vanaf 1967
  • lid Huis van Afgevaardigden (Dail), van 1969 tot januari 1977 (voor het district Dublin County)
  • 'chief whip', vanaf 1969
  • minister van Onderwijs, van 14 maart 1973 tot 2 december 1976 (kabinet-Cosgrave)
  • lid Europese Commissie, belast met belastingen, consumentenbescherming, vervoer en relaties met het Parlement, van 6 januari 1977 tot 6 januari 1981 (commissie-Jenkins)
  • lid Huis van Afgevaardigden, van 1981 tot maart 1982 (voor het district Dublin-West)
  • lid Europese Commissie, belast personeel & organisatie, vertaalcentrum en Eurostat, van 1 april 1982 tot 6 januari 1985 (commissie-Thorn)

5.

Opleiding

academische studie
  • studie University College Dublin
  • rechten, Honorable Society of King's Inns te Dublin
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.