C. (Carlo) Scarascia Mugnozza

Met dank overgenomen van Europa Nu.

Carlo Scarascia Mugnozza (1920-2004) was een Italiaanse christendemocratische politicus, die in 1972 Mansholt opvolgde als Europees commissaris landbouw. In de Commissie-Ortoli was hij belast met onder meer milieu, consumentenbescherming en milieu. Scarascia Mugnozza was Kamerlid en in twee kabinetten staatssecretaris van achtereenvolgens onderwijs en justitie. Aanvankelijk was hij advocaat.

in de periode 1972-1977: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Carlo (Carlo)

2.

Personalia

land
Italiƫ

geboorteplaats en -datum
Rome, 19 april 1920

overlijdensplaats en -datum
Rome, 13 mei 2004

3.

Partij/stroming

partij
DC (Democrazia Cristiana)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • advocaat, vanaf 1945
  • secretaris DC in Puglia
  • lid Kamer van Afgevaardigden, van 1953 tot 1972
  • staatssecretaris van Onderwijs, van 21 februari 1962 tot 21 juni 1963 (kabinet-Fanfani IV)
  • staatssecretaris van Justitie, van 21 juni 1963 tot 4 december 1963 (kabinet-Leone I)
  • lid Europees Parlement, van 1961 tot 1972
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met landbouw, van 22 maart 1972 tot 6 januari 1973 (commissie-Mansholt)
  • lid en vicevoorzitter Europese Commissie, belast met relaties met het parlement, milieu, consumentenbescherming, vervoer en voorlichting, van 6 januari 1973 tot 6 januari 1977 (Commissie-Ortoli)
  • voorzitter Internationaal Centrum voor Landbouwkundige Studies in het Middellandse Zeegebied te Parijs, van 1982 tot 1990

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universteit van Lateranen
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieƫn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.