Dr. G. (Guido) Brunner

Met dank overgenomen van Europa Nu.

Guido Brunner (1930-1997) was een Duitse liberaal die in de Commissies-Ortoli en -Jenkins eurocommissaris voor onder meer energie, onderzoek en wetenschap was. Brunner was diplomaat en ambtenaar van Buitenlandse Zaken. Hij speelde een belangrijke rol bij de onderhandelingen over het CVSE-verdrag (Verdrag van Helsinki) over ontspanning in Europa. Na zijn periode als eurocommissaris was hij Bondsdaglid, lid van de regering van Berlijn en ambassadeur in Madrid.

in de periode 1974-1981: lid Europese Commissie

1.

Voornaam (roepnaam)

Guido (Guido)

2.

Personalia

land
Duitsland

geboorteplaats en -datum
Madrid, 27 mei 1930

overlijdensplaats en -datum
Madrid, 2 december 1997

3.

Partij/stroming

partij
FDP (Freie Demokratische Partei, Vrije Democratische Partij) (liberaal)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

hoofdfuncties/beroepen
  • diplomaat bij de Verenigde Naties, van 1960 tot 1968
  • woordvoerder ministerie van Buitenlandse Zaken, van maart 1970 tot september 1972
  • hoofd stafafdeling planning, ministerie van Buitenlandse Zaken, van september 1972 tot november 1974
  • raadadviseur ministerie van Buitenlandse Zaken, van 1973 tot november 1974 (onder meer leider van de ambtelijke delegatie bij de onderhandelingen over het CVSE-verdrag in Helsinki)
  • lid Europese Commissie, belast met energie, onderzoek, wetenschap, onderwijs en Euratom, van 12 november 1974 tot 6 januari 1981 (commissies-Ortoli en -Jenkins)
  • lid Bonsdag, van oktober 1980 tot 28 januari 1981
  • lid stadsregering van West-Berlijn (senator voor Economische Zaken en burgemeester), van januari 1981 tot juni 1981 (regering-Vogel)
  • ambassadeur te Madrid, van 1981 tot 1992

5.

Opleiding

academische studie
  • rechten, Universiteit van Madrid, tot 1954
  • rechten (Dr.jur.), Universiteit van M├╝nchen, tot 1955 (magna cum laude)
 

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografie├źn betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.