EP-Commissie Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken (LIBE) - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Dinsdag 7 juli 2020
kalender

EP-Commissie Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken (LIBE)

Deze parlementaire commissie i houdt zich onder meer bezig met de rechten van de burgers van de EU, bestrijding van discriminatie, vrij verkeer van personen, asiel en migratie en de samenwerking bij de rechtsgang.

Meer in het bijzonder gaat het om:

  • 1. 
    de bescherming, op het grondgebied van de Unie, van de rechten van de burger, mensenrechten en grondrechten, met inbegrip van de bescherming van minderheden, als verankerd in de Verdragen en het Handvest van de grondrechten van de Europese Unie.
  • 2. 
    maatregelen ter bestrijding van alle vormen van discriminatie, behalve van discriminatie op grond van geslacht, op het werk en op de arbeidsmarkt.
  • 3. 
    wetgeving inzake transparantie en de bescherming van natuurlijke personen in verband met de verwerking van persoonsgegevens.
  • 4. 
    de totstandbrenging en ontwikkeling van een ruimte van vrijheid, veiligheid en rechtvaardigheid, met name:
    • a) 
      maatregelen betreffende de binnenkomst en het verkeer van personen, asiel en migratie alsmede justitiële en bestuurlijke samenwerking in civiele zaken
    • b) 
      maatregelen betreffende een geïntegreerd gemeenschappelijk beheer van de buitengrenzen
    • c) 
      maatregelen betreffende politiële en justitiële samenwerking in strafzaken
  • 6. 
    de constatering van een duidelijk gevaar van ernstige schending, door een lidstaat, van de beginselen welke de lidstaten gemeen hebben.

1.

Meer informatie

2.

Leden EP-commissie

Voorzitter(s)




Ondervoorzitter(s)


    Emil Radev iEVP


Lid/leden

    Sophie in 't Veld (D66) iRENEW
    Javier Moreno Sánchez iS&D


    Sylvie Guillaume iS&D
    Nuno Melo iEVP
    Paulo Rangel iEVP
    Birgit Sippel iS&D


    Roberta Metsola iEVP


    Nicolas Bay iID
    Caterina Chinnici iS&D
    Laura Ferrara iNI
    Jeroen Lenaers (CDA) iEVP
    Nadine Morano iEVP
    Terry Reintke iGroenen/EVA


    Jadwiga Wiśniewska iECR


    Malik Azmani (VVD) iRENEW
    Katarina Barley iS&D


































    Assita Kanko iECR


    Moritz Körner iRENEW












    Tineke Strik (GL) iGroenen/EVA






















    Lívia Járóka iEVP
    Marcel de Graaff (PVV) iID
    Magdalena Adamowicz iEVP
    Iratxe García Pérez iS&D

Plaatsvervanger(s)

    Tatjana Ždanoka iGroenen/EVA
    Mara Bizzotto iID
    Monika Hohlmeier iEVP
    Axel Voss iEVP




    Yana Toom iRENEW
    Harald Vilimsky iID


    Tomáš Zdechovský iEVP
    Hilde Vautmans iRENEW










    Damian Boeselager iGroenen/EVA
    Olivier Chastel iRENEW
























































    Tanja Fajon iS&D
    Miriam Dalli iS&D


    Kati Piri (PvdA) iS&D
    Paul Tang (PvdA) iS&D














    Ska Keller iGroenen/EVA
    Andor Deli iEVP


    Rob Rooken (FVD) iECR


    Romana Tomc iEVP