Drs. Th.J.A.M. (Tom) de Bruijn - Parlementaire monitor

Parlementaire monitor
Donderdag 21 november 2019
kalender
foto Drs. Th.J.A.M. (Tom) de Bruijn vergrootglas
bron: Tom de Bruijn
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Tom de Bruijn (1948) was van 25 juni 2014 tot 7 juni 2018 wethouder van 's-Gravenhage voor D66. In 2011-2014 was hij staatsraad en daarvoor in 2003-2011 de Nederlandse permanent vertegenwoordiger bij de Europese Unie in Brussel. Eerder was hij onder meer directeur-generaal Europese samenwerking op het ministerie van Buitenlandse Zaken.

in de periode 2003-2014: staatsraad, permanent vertegenwoordiger bij de EU

1.

Voornamen (roepnaam)

Thomas Justinus Arnout Marie (Tom)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Eindhoven, 8 oktober 1948

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • waarnemend burgemeester van 's-Gravenhage, van 1 maart 2017 tot 17 maart 2017
  • wethouder (van financiën, verkeer en vervoer, milieu en stadsdelen Leidschenveen-Ypenburg) van 's-Gravenhage, van 26 juni 2014 tot 7 juni 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

huidige (2/6)
  • voorzitter Raad van Toezicht Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael", vanaf 1 maart 2019
  • 'verkenner' collegevorming gemeente 's-Gravenhage, vanaf 4 oktober 2019

vorige (2/12)
  • voorzitter IBO Wetenschapsbeleid
  • vicevoorzitter Raad van Toezicht Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael", tot 1 maart 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde een belangrijke rol achter de schermen bij de totstandkoming van de Europese Unie-verdragen van Maastricht (1992) en Amsterdam (1997).

uit de privésfeer
Het voormalig PvdA-Tweede Kamerlid Angelien Eijsink is zijn partner

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 24 juli 2014.