D.J. (Dick) Stellingwerf

foto D.J. (Dick) Stellingwerf
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
Fotopersburo Dijkstra
Met dank overgenomen van Parlement.com.

Leraar biologie en geschiedenis die acht jaar Tweede Kamerlid was, eerst voor de RPF en vervolgens voor de ChristenUnie. Gedegen, hardwerkend Kamerlid dat zich met name inzette voor natuur, milieu en dierenwelzijn. Naast landbouw en milieu waren ook verkeer en onderwijs onderwerpen waarmee hij zich als Kamerlid bezighield. In de periode voor hij Kamerlid werd wethouder van Ede. In 2008-2014 was hij burgemeester van Lemsterland.

RPF, ChristenUnie
in de periode 1994-2002: lid Tweede Kamer

1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Dirk Jacobus (Dick)

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 23 mei 1953

2.

Partij/stroming

partij(en)
  • RPF (Reformatorische Politieke Federatie), van 1977 tot 1 januari 2004
  • ChristenUnie, vanaf 22 januari 2000

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • fractie-RPF/GPV, van 19 mei 1998 tot 13 maart 2001
  • fractie-ChristenUnie, van 13 maart 2001 tot 23 mei 2002

3.

Hoofdfuncties/beroepen (6/9)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 15 april 1991 tot 7 september 1994 (gecombineerde RPF/GPV-fractie)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 mei 1994 tot 23 mei 2002
  • medewerker "Beeuwkes Thuiszorg Ede", van 2002 tot 2007, opmerking: postbezorger
  • lid gemeenteraad van Ede, van 16 maart 2006 tot 28 september 2006
  • burgemeester van Lemsterland, van 1 april 2008 tot 1 januari 2014 (gemeente opgeheven na vorming gemeente De Friese Meren)
  • waarnemend burgemeester van Schiermonnikoog, van 10 augustus 2015 tot 26 september 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

vorige (2/3)
  • ambtenaar burgerlijke stand, gemeente Ede
  • lid bestuur "Bond tegen het vloeken"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


comités van aanbeveling, erefuncties etc.
lid Comité van aanbeveling Reformatorische Maatschappelijke Unie, omstreeks april 1996

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw, natuurbeheer en visserij, onderwijs en verkeer en waterstaat
  • Interpelleerde op 14 januari 1998 minister Borst over het kloneren van mensen (25.835)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij woonde in de jaren zeventig zes jaar in Lemmer. Zijn vader was van Friese afkomst.

9.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
  • Peter Wierenga, "Nieuw kiesstelsel overbrugt de kloof niet" (interview met Dick Stellingwerf), Staatscourant, 22 oktober 2004
  • Toof Brader en Marja Vuijsje, "Haagse portretten. Tweede-Kamerleden, ministers, staatssecretarissen" (1995, 1999)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.